Клітина - базовий осередок процесів життєдіяльності в організмі людини, реалізація яких супроводжується утворенням продуктів розпаду органічних сполук (метаболітів). Метаболіти бувають первинними, вторинними, проміжними, що підлягають подальшій біотрансформації, та кінцевими, що не використовуються клітиною та повинні бути видалені з організму.

Метаболіти, що не підлягають подальшій біотрансформації та екскертуються з організму, називають екскретами, а органи, що сприяють їх виділенню у навколишнє середовище, - екскреторними (видільними). До екскреторних органів людини належать легені, шлунково-кишковий тракт, шкіра та нирки.

Нирки - це основний фільтр організму людини для підтримки гомеостазу - сталості внутрішнього середовища. Кожна з двох нирок людини важить 120-200 г, її довжина складає 10-12 см, ширина 6 см.

Дванадцятипала кишка - це унікальний орган людини, який отримав свою назву за рахунок власної довжини, що приблизно дорівнює 12 поперечним розмірам пальця руки.

Дванадцятипала кишка є найменшою частиною тонкого відділу кишківника: її довжина становить 0,25-0,3 м, в той час як загальна довжина всього кишківника майже у 2,5 раза більша за зріст людини. Але, не зважаючи на велику довжину та маленький об'єм, кишківник отримав назву мозку людини з регуляторної активності. А дванадцятипала кишка, за участь у регуляції моторної та секреторної функцій шлунка та кишок, а також гепатобіліарної системи та підшлункової залози, - гіпофізу черевної порожнини.

Процеси, що відбуваються у дванадцятипалій кишці мають велике значення для забезпечення кишкового травлення. Тут харчові маси потрапляють під дію кишкового соку, жовчі, соку підшлункової залози. Тут відбувається перетравлення всіх харчових інгредієнтів за участю протео-, ліпо- й амілолітичних ферментів.

Товста кишка є кінцевою ділянкою травного тракту, що відповідає за вивід з організму усіх відходів та неперетравлених у інших відділах травної системи речовин. Виконуючи роль своєрідного акумулятора непотрібних залишків, вона є наймісткішою частиною кишківника. При довжині майже 2 м середній діаметр товстої кишки становить 10-12 см. Це досить об'ємний трубчастий орган.

Анатомічно товста кишка складається з шести відділів: сліпа кишка, висхідна ободова кишка, поперечна ободова кишка, низхідна ободова кишка, сигмоподібна кишка та пряма кишка.

Слизова оболонка товстої кишки не має ворсинок, оскільки інтенсивність процесів всмоктування значно знижується. В товстій кишці закінчується поглинання води, вітамінів та поживних речовин із залишків їжі та формуються тверді маси. Для їх утворення, виведення та просування по відділах товстої кишки клітинами слизової оболонки секретується слиз.

Хребет — основна частина скелета людини, яка є головною віссю та каркасом тіла. Хребет виконує опорну (передає масу тіла на кінцівки, зв'язує частини тіла), захисну (захищає спинний мозок) і рухову функції (повертає тулуб). Він здійснює рухи навколо: горизонтальної - згинання (160°) і розгинання (145°); сагітальної - відведення і приведення, тобто нахили вбік (165°); і вертикальної осей - скручування (120°).

Хребет людини складається з 33-35 хребців, що формують хребетний стовп. У ньому розташований спинний мозок, який відповідає за передачу імпульсів від головного мозку, рефлекси на зовнішні подразники і контроль внутрішніх систем організму шляхом нервової вегетатики.

Хребет щільно оточений м'язами, які обвивають його багатошаровим м'язовим «коконом», що запобігає травмуванню та утримує хребці разом. У нормі процес скорочення м'язів викликає рухову активність, що дозволяє переміщати частини тіла у просторі, однак при патологіях скорочення перетво­рюється у м'язовий спазм, хворобливий процес, що супроводжується больовим відчуттям.

Ендокринна система контролює більшість процесів, що відбуваються в організмі людини. Вона є найважливішою регуляторною системою. Будь-який збій в працездатності залоз внутрішньої секреції неминуче відіб'ється порушеннями функціонування організму в цілому.

Щитоподібна залоза - королева ендокринних залоз, що бере участь в процесах регулювання обміну речовин і розвитку як окремих клітин, так і всього організму.

Зовні щитоподібна залоза нагадує підкову або метелика. Цей симетричний орган складається з двох часток і короткого перешийка та розташовується на передній поверхні шиї попереду трахеї.

Технологія лікування переважної більшості хвороб, на які натикається людство, складається з трьох кроків.
1. Припиненні дії збудників (бактерій, вірусів, глистів, грибів і т.п.) на організм.
2. Очищення організму від продуктів розпаду що утворилися в процесі дії збудника.
3. Відновлення (регенерація) тканин органів які зазнали руйнування в результаті дії збудника.
Останній пункт може бути важкореалізованим якщо з першими двома ви з якихось причин запізнилися. І все ж незважаючи на цю очевидну пересторогу, люди частіше за все вважають що іммунна система має сама вирішувати проблеми їхнього оранізму і в кращому випадку намагаються підняти її

Чи знаєте ви яка нація є нацією довгожителів? Нація де люди люди вважаються старими, тільки після досягнення віку в 75 років, при тому не тому що так визначило керівництво країни, а тому що до цього віку переважна більшість, просто не хворіє якимись серйозними хворобами і зберігає досить жвавий темперамент та ясність розуму. В середньому її громадяни спокійно доживають до 90 років не дуже переймаючись дієтами, табакокурінням, та забрудненням оточуючого їх середовища.

Так – так, це японці. (На відміну від українців, які насилу дотягують до 60).

А чи знаєте ви що японці, за споживанням меду, на душу населення, перші в світі (2.5-3кг проти наших 1-1.5кг), а українські пасічники також живуть набагато більше ніж їх пересічні співвітчизники?

Ми часто не звертаємо уваги те, що  навколо і під ногами знаходиться ціла аптека. Просто звикли довіряти пігулкам та мікстурам з написами на іноземній мові, вважаючи , що тільки вони і можуть позбавити нас від болячок та страждань які ми так настирливо собі напрацьовуємо на протязі життя. Спробуйте змінити своє ставлення до природи і ви побачите, що є набагато простіший спосіб відремонтувати своє тіло та утримувати його в доброму стані.

Відвари цибулиння застосовуються як відхаркувальний, проносний, сечогінний, жовчогіннй, спазмолітичний, вітамінний, протимікробний, судинноукріплюючий засіб.

Як повідомляють джерела близькі до міністерства охорони здоров'я, громадяни масово скуповують антибіотики та вітамінні препарати аби убезпечити себе від можливості попасти на лікарняне ліжко з діагнозом КОВІД. Втім, розуміючи стан відчизняної медицини, гарантіїї одужання, ні один лікар, нікому надати не може.   
Більш того. Воно, можливо і мало б сенс якби не одна невеличка, традиційна незручність. Так-так, все правильно - не пишуть виробники на упаковці, справжні ті вітаміни чи ні. Тому і результат від їх вживання лежить в площині "броунівської" невизначенності.
Вихід з цієї ситуації звичайно ж є, і як завжди на допомогу приходять рецепти народної медицини. І смачно, і зрозуміло що вживаєш, і по ціні не дорожче аптечного зілля. 

Перекис водню, сірники і нашатир, це швидка допомога при будь-якому укусі отруйних істот:
   
Якщо вкусила змія то промивати перекисом, він окисляє будь-яку органіку.
  
Якщо жалять перетинчастокрилі (оси, бджоли, джмелі тощо) то прикладіть міні-компрес з нашатирю - аміак відмінно нейтралізує отрути цих комах.
  
Якщо
вкусили павукоподібні, протягом хвилини-двох припечіть місце укусу сірником, прикладіть сірчану головку до місця ураження і підпаліть її іншою.
   
Отрута в більшій частині розкладається від високої температури, а травмовані опіком тканини і капіляри не дозволять залишкам токсинів вільно потрапляти в кров.
   
Ці засоби звичайно не панацея, але, при ранньому застосуванні і у відсутності антидоту, значно полегшать наслідки і дадуть час на пошук більш кваліфікованої допомоги.

Який би орган ви не лікували, яку б болячку не підхопили – памятайте наступне: Ваше лікування буде набагато ефективнішим, якщо ви зробите все від вас залежне щоб серце і легені привести в порядок в першу чергу. Це два органи з початку роботи яких починається ваше життя і закінчується коли вони перестають працювати.

Лікарі, як правило, на цей факт рідко звертають вашу увагу, вважаючи що ви людина освідчена і шкільний курс біології та анатомії якимось чином таки осіли в глибинах вашої свідомості. На жаль це не єдина помилка лікарів тому спробуємо нагадати…

Серцево-судинна система - базова в анатомії людини. Серце, кровоносні судини і сама кров утворюють складну мережу, по якій плазма та формені елементи крові транспортуються в організмі. Кров безперервно циркулює по кровоносних судинах, проникаючи в усі органи та тканини, ніби зв'язуючи їх. Вона транспортує кисень від легень до тканин, вуглекислоту від тканин до легень. Доставляє до екскреторних органів продукти обміну речовин, що підлягають видаленню, і змушує працювати серце - центральний орган серцево-судинної системи.

Сучасна клітинна теорія базується на тому, що клітина є найголовнішою формою існування життя. Будь-який організм має клітинну будову, а кожна клітина - це окремий організм, що має свої внутрішні параметри та систему обмежень, правил існування, розмноження та вдосконалення. В малому завжди можна побачити велике, а у великому - мале. Однак не завжди мікроскопічна основна одиниця може впоратися з тим, що потрібно для підтримання у нормі організму в цілому.

Організм людини - це сукупність майже 1014 клітин, що поділяються на понад 200 різновидів. Майже 100 трильйонів клітин групуються, утворюючи тканини та органи. Кожна клітина самодостатня, має свою систему відновлення, розвитку, тривалість життя. Найменше живуть клітини білої крові - 3-7 днів, тоді як еритроцити 120-140 днів тощо. При розпаді кожної клітини утворюється однорідна плазматична маса, що є стимулятором для утворення нових молодих клітин.

Оточуючим середовищем для клітин організму людини є міжклітинна рідина, що частково концентруючись у лімфатичній системі утворює лімфу. Лімфа омиває кожну елементарну структурно-функціональну частинку живого організму, відіграючи роль фільтра та забезпечуючи постійне оновлення міжклітинної рідини. Зв'язок організму з навколишнім середовищем й передача інформації від рецепторів до центральної нервової системи, а від неї до робочих органів (м'язів, залоз) відбувається завдяки перетворенню подразника у нервовий імпульс, що поширюється при переміщенні йонів через мембрану нервової клітини і передається між ділянками нервової системи, а також між нервовими та іншими типами клітин.

Серед неорганічних сполук живих організмів особлива роль належить воді. Вода є основним середовищем, у якому відбуваються процеси обміну речовин та перетворення енергії. Вміст води у більшості живих організмів становить 60-70 %, а в деяких (наприклад, у медуз) до 98 %.

Вода утворює основу внутрішнього середовища організму людини: кров, лімфу та міжклітинну рідину. Входить до складу всіх тканин тіла: в м'язах її 75 %, у кістках - приблизно 20, в легенях, серці та нирках - 80, в шкірі та печінці - 70, у жировій тканині -10 %. Плазма крові людини на 92 % складається з води і всього на 8 % з білків.

Всі обмінні процеси в організмі являють собою своєрідний біоконструктор, головними деталями якого є молекули води. Розчиняючи навколишні тверді молекули, вони транспортують до всіх органів необхідні макро- й мікроелементи, кисень, виводять шлаки, токсини, надлишки солей.

Вода в організмі людини - це універсальний розчинник, в якому відбуваються усі біологічно важливі процеси. Організм дорослої людини у стані спокою, без високої розумової та фізичної активності, впродовж дня втрачає до 2,5 л води. Для нормального функціонування він потребує оптимального водного балансу: втрата води через випаровування і виділення повинна компенсуватися її надходженням.

Брак води, в першу чергу, позначається на обсязі крові. Чим менше рідини, тим більша густина крові, що призводить до уповільнення швидкості кровотоку. Відповідно сповільнюються процеси постачання поживних речовин до клітин і виведення продуктів життєдіяльності з організму.

Організм людини являє собою складний механізм з численними процесами, які часто функціонують в один і той же час незалежно один від одного. Коли щось не так всередині організму, ми, звичайно, відчуваємо це. Тим не менш, багато людей не звертають увагу на ознаки, які подає їхнє тіло, тому часто діють занадто пізно.Ось 10 важливих ознак, які Ви не повинні ігнорувати:

Ну хтож на собі не відчув дискомфорт який виникає в результаті безсоромної єксплуатації здоров’я.

Є така народна мудрість: «Всі болячки приходять через ноги, а виходять головою», тому і починати доглядати за своїм здоров’ям рекомендується з ніг. Про те що їх потрібно тримати сухими і в теплі нагадувати зайве, та все ж, особливо влітку, незважаючи на дотримання цих умов, уберегтись від проблем не завжди є можливо. Порепані п’яти чи болючі «кісточки», з легкістю можна отримати за будь яких умов. І питання до «Дядька Google» «Що робити?» досить часте на просторах інтернету.