Макош - велика богиня. Вона володіє таємницею Прави, таємницею Кола Сварога. Її велінням підкоряються і боги, і люди. Вона стежить за дотриманням звичаїв, обрядів. Милує і нагороджує вона тих, хто міцно стоїть за стародавні звичаї. Високо в небесному чертозі вона сидить з помічницями Долею і недолею, пряде нитки доль. Вона нитки пряде, в клубок змотує, не прості нитки - чарівні. З тих ниток сплітається наше життя - від зав'язки - народження і до кінця, до останньої розв'язки-смерті («Книга Коляди»).

 Макош - Небесна Мати, Небесний Закон, Прави. Третій лик Бога. Перший лик - Батько, Другий - Син, третій - Мати. Бо Мати - це і є Дух Бога, що приводить в рух Мир. Саме Мати дає життя Синові. І це значить - Світ змінюється, після Батька є Син, потім Син Сам стає Батьком і знову народжує Сина.

Макош знає таємницю доль, таємницю колишніх життів і нових втілень. Вона вимагає, щоб людина слідувала визначеним шляху. Вона дає і свободу вибору між добром і злом, де добро - суть проходження шляху Прави, а зло - відхилення від нього. Тих, хто йде в бік, губить себе і свою душу - Макошь карає нещадно. Вони знову втілюються на землі, але вже не людьми.

 

 Макош - жінка, і тому мінлива - може принести і радість і горе. Милує і нагороджує вона тільки сильних духом, що борються за щастя. Вона дає вихід з найбільш безнадійних положень, якщо людина не зневірилася, якщо йде з останніх сил, якщо не зрадила собі і мрії. І тоді Макош посилає людині богиню щастя і удачі - Стрічу. І тоді людина відкриває двері, робить крок і Стріча зустрічає його. Але якщо людина опустилася, зневірилася, зрадила мрію, втомилася і махнула на все рукою – мовляв: «Крива вивезе», то її  чекає гірке розчарування. Макош відверне свій лик. І знедоленого поведуть по життю жахливі баби - Лихо однооке, Крива, Нелегка, Нероба, Нестріча - туди, де вужі голосять над могилами Карна з Желею.

 

Читайте також: Макошина П'ятниця

Додати коментар

Захисний код
Оновити